درباره ما – معرفی شرکت و خدمات

شرکت نصرسازان فارس

 

شرکت نصر سازان فارس سهامی خاص از سال ۱۳۸۵ با پشتوانه علمی و فنی گروهی از جوانان تحصیل کرده و متعهد تاسیس و فعالیت خود را آغاز نمودهاست.

هدف از تاسیس شرکت ارائه خدمات فنی و مهندسی به منظور خودکفایی کشور عزیزمان در حوزه های مختلف صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی می باشد. از این رو در سنوات گذشته خدمات ارزشمند و کم نظیری شامل طراحی، ساخت و تعمیر تجهیزات حساس صنعتی علی الخصوص شیرهای صنعتی انجام شده است.

واحد تعمیر شیرهای صنعتی

  1. تعمیرآنلاین شیر: در این روش شیرهای Lubricated به صورت آنلاین و در حال سرویس رفع نشتی می شوند. با توجه به دانش کسب شده از کمپانی های معتبر Sealweld و Olivals و Seal Sanat Raga تعمیر آنلاین شیرهای در حال سرویس توسط کارشناسان این شرکت امکان پذیر می باشد.
  2. تعمیر اساسی شیر: غالبا شیرهایی که دچار خرابی زیادی هستند و شیرهای Non-Lubricated که امکان تعمیر آنلاین آنها وجود ندارد از طرف مشتریان به سایت این شرکت ارسال می گردد تا پس از بررسی دقیق جنس شیر و میزان خرابی نسبت به تعمیر آن اقدام گردد. سپس بر اساس استاندارد API-6AR و API-RP621 کلیه مشخصات و مشکلات شیر در شناسنامه محصول ثبت می شود تا با بررسی دقیق تر نسبت به تعمیر اقدام شود.این مجموعه قادر به تعمیر انواع شیر شامل شیرهای Ball، Globe، Check، TC Gate، Plug از سایز ۱ اینچ تا ۵۶ اینچ و در فشارهای کاری ۱۵۰ تا ۲۵۰۰ می باشد.

 

  1. خدمات ارائه شده در واحد تعمیرات:
  2. انواع فرآیندهای جوشکاری، پوشش دهی (پلی یورتان سرد و گرم، کولتار، زینک ریچ اپوکسی کوتینگ و…) شیر
  3. انواع فرایندهای ماشینکاری سبک، سنگین و دقیق از جمله سنگ زنی توپی تا قطر ۴۲ اینچ

واحد طراحی و ساخت:

با توجه به اهمیت شیرهای صنعتی به عنوان یک محصول استراتژیک در صنایع مختلف و به منظور جلوگیری از خروج ارز و خودکفایی کشور عزیزمان، این واحدتاسیس و تجهیز گردید. طراحی و ساخت شیر توپی ۶ اینچ کلاس ۶۰۰ به صورت صددرصد ساخت توسط کارشناسان این شرکت انجام شده است. مهم ترین فعالیت های این واحد شامل طراحی و ساخت انواع گریس پمپ، شیر یک طرفه پمپ های ادورایزر، دستگاه تست شیر به صورت پرتابل، نصب قفل بر روی شیر، تبدیل شیرهای فلنجی به جوشی و بالعکس مطابق استاندارد و ساخت ژاکت برای شیرهای مورد استفاده در صنایع قیرسازی و …

طراحی و ساخت Air Mover ، مینی گریس گان، گریس پمپ پدالی و… برخی دیگر از طراحی های این واحد است.

 

واحد حذف حوضچه شیرهای مدفون:

شیرهایی که در خطوط زیر زمین (مدفون) نصب می شوند معمولا در عمق چند متری زمین می باشند که در گذشته با ساخت جوضچه (Manhole) امکان دسترسی به آنها به منظور راه اندازی، سرویس و نگهداری فراهم می شد. از این رو به دلیل عمق زیاد حوضچه امکان تعمیر و نگهداری شیر با مشکلات زیادی همراه است. از جمله مشکلات حوضچه ها می توان به حبس گاز درون حوضچه، سقوط اجسام و افراد به درون حووضچه و استهلاک شیر در اثر رطوبت و… اشاره نمود.

لذا در بدو تاسیس این شرکت درک صحیحی از معایب و مشکلات شیرهای مدفون درون حوضچه ها وجود داشت و مطالعات علمی و تخصصی در این راستا آغاز گردید و سمینارهایی تحت عنوان حذف حوضچه شیرهای در حال سرویس در شرکت های گاز استانی برگزار و یا در حال برگزاری است. در نتیجه با انجام حذف حوضچه می توان کلیه مشکلات فوق را برطرف نمود و در هزینه ها صرفه جویی کرد.

 

واحد تعمیر و نصب اکچویتور (محرک شیرآلات)

معمولا اکچویتور ها به سه دسته تقسیم می شوند که هر کدام دارای ساختار متفاوت و متنوعی هستند:

– دستی یا گیربکسی

– هیدرولیکی یا پنوماتیکی

– برقی یا موتوری

این واحد توانسته نسبت به تعمیر و تامین قطعات یدکی گام های مهمی بردارد. همچنین واحد فنی و مهندسی قادر به ارائه خدمات مشاوره ای نسبت به انتخاب انواع اکچویتورها و تعمیر آن می باشد.